Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post inginer automatist
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post inginer automatist

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu o fisa de post pentru INGINER AUTOMATIST ?
Am gasit eu una de Inginer proiectant automatist
Poate va ajuta...putin

- modelul nr. 5 -
FIªÃ de POST
aferentă contractului de muncă nr. ......... din data de .....................

Denumire post: Inginer proiectant automatist (cod ref. IPA)
Locul desfăşurării muncii: conform dispoziţiilor angajatorului
Departament: Proiectare
Subordonare: Directorului departamentului Proiectare
Supervizare: Supervizează activitatea tehnicienilor din subordine

• Relaţii funcţionale: cu angajaţii departamentelor aprovizionare, administrativ
• Scopul postului: titularul postului are rolul de a proiecta execuţia automatelor programabile – SCADA – în conformitate cu cerinţele contractuale.

Activităţi principale:

• Proiectarea şi execuţia automatelor programabile – SCADA – în conformitate cu cerinţele contractuale
• Conceperea specificaţiilor tehnice pentru achiziţionarea echipamentelor electrice de control şi analiza funcţională a acestora
• Evaluarea subcontractanţilor pentru partea de control şi programare

Sarcini şi îndatoriri specifice:
• Menţinerea relaţiei cu şantierul

Responsabilităţi ale postului:
• Răspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor adiţionale cu subcontractanţii
• Îşi asumă responsabilitatea pentru propunerile de subcontractanţi, după ce a verificat poziţia în piaţă şi standardele serviciilor oferite de către aceştia
• Răspunde pentru calitatea activităţii personalului aflat în subordine şi pentru finalizarea execuţiei automatelor programabile

Autoritatea postului:
• Este autorizat să proiecteze execuţia automatelor programabile – SCADA – în conformitate cu cerinţele contractuale

Specificaţiile postului:
• Studii superioare tehnice de specialitate (Electrotehnică /Automatică)
• Experienţă relevantă în proiecte industriale (min. 4 ani)
• Excelente abilităţi de utilizare a computerului
• Limba engleză – nivel avansat
• Permis de conducere categoria B
• Foarte bune abilităţi de comunicare şi negociere
• Integritate, profesionalism

Deplasări
• Frecvenţa: des
• Condiţii asigurate: diurnă, cazare, transport

Relaţiile cu alte departamente:
• descrise în Regulamentul de organizare şi funcţionare şi Regulamentul de ordine interioară

Condiţii de muncă:
- munca este preponderent tehnică (teren, birou, tehnică etc)
- program normal de lucru

Salarizare: Salariul brut lunar este de ..................... lei noi, la care se adaugă sporurile negociate.

Facilităţi: maşină de serviciu, telefon mobil, laptop

Sancţiunile aplicate pentru nerespectarea sarcinilor de serviciu, conform rigorilor prevăzute în fişa de post, sunt descrise pe larg în Regulamentul intern (ROI).

S.C. ……………………… Am luat la cunoştinţă,
Director General
……………………………. ……….………………………………

Data:...................................

Va multumesc! O sa-mi fie de mare ajutor.
Cu placere