Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Sold anulat de banca
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Sold anulat de banca

impozit pe venit
cum operati in contabilitate , platim impozit pe venit , soldul ar fi de 400 lei (5lei/luna, servicii fax, majorari) , am extras cu zero (anulat - societatea nu are rulaj de 3 ani ) nu platit .
Noua reglementare contabilă(OMFP nr. 1802/2014)
758. Alte venituri din exploatare
olden, utilizator
V-a inchis banca contul pentru ca nu l-ati mai folosit? Si banii i-ati pierdut? Cautati cont de cheltuieli. Banii aceia cred ca au fost luati de banca in contul comisionului lunar de administrare al contului.
e invers noi nu am folosit contul, fax si alte servicii si logic ca l au inchis au trecut trei ani si nimic . AVEM un DEBIT de card +cont lei+cont euro de 400 lei .
contul nu mai exista .
ca sa inchid soldul in balanta l am trecut pe venituri impozabile .
olden, utilizator