Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire venituri din mai multe contracte de munca
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire venituri din mai multe contracte de munca

Am urmatoarea problema : in cazul unui salariat cu mai multe contracte de munca la diferiti angajatori cum este corect sa se procedeze la infiintarea unei popriri. Precizez ca un CIM este la funtia de baza, norma intreaga iar celelalte sunt CIM cu timp partial si perioada determinata si cu valori mai mici decat 1/2 din ISR. Daca angajatorii la care sunt CIM cu timp partial refuza infiintarea popririi se poate face validare poprire si se pot obliga la plata debitului ?
Toti angajatorii au primit notificarea de infiintare a popririi pentru debitul executat.
Niciun angajator nu are voie să refuze înființarea popririi, altfel se va valida poprirea împotriva sa.