avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Aministie fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Aministie fiscala

Buna ziua, imi poate explica cineva daca se va aplica aministia fiscala pentru profesiile liberale? Sotul meu este medic, are un PFI din martie 2014. Daca se va aplica, de cand anume? Ii se vor da sumele inapoi platite ca si impozite? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:19, 27 Mai 2015
Nu exista inca un act normativ adoptat in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - modalitate de impozitare ariadna661 ariadna661 Buna seara. Am o intrebare referitoare la sistemul de impozitare pentru PFA. Eu sunt medic si sunt inregistrata cu CIF la Administratia Financiara. Am cerut ... (vezi toată discuția)
Mai exista pfi? magdalena iacobescu magdalena iacobescu Lucrez ca si colaborator la o firma imobiliara de unde mi s-a spus sa-mi fac un PFI dar la Adminstratia Financiara din orasul meu Gaesti nu au auzit de asa ... (vezi toată discuția)
Medicul poate fi pfi?-legislatie ultima ora ema.1 ema.1 Buna ziua. As dori sa stiu daca in conformitate cu legislatia de ultima ora, medicul poate fi PFI ,putand sa incheie contracte prestari servicii medicale ... (vezi toată discuția)