Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Lege noua pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Lege noua pensii

buna ziua .... ce se mai aude despre legegea aceea care reduce virsta de pensionare si la cei care au lucrat sub 6 ani in grupa 1 ????? am vazut ca de senat a trecut ... dupa 7 luni ..... Am vazut ca se dau tot felul de legi care maresc pensia la diferite categorii de persoane .... care mai de care mai privilegiate ....
Deocamdata nu s-a modificat nimic la lege.
Senatul a adoptat proiectul de lege in 25.02.2015 ... deci , nu au trecut 7 luni de la aprobarea acestuia.

Camera decizionala este Camera Deputatilor. In prezent, proiectul a primit aviz de la 3 comisii ale Camerei Deputatilor, ultimul in 14.05.2015.