Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare termen

Buna seara,
Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul judecatoriei.Astazi am depus o cerere de preschimbare a termenului pentru eliberare conditionata . Sotul meu, a avut comisia de eliberare la penitenciar, insa termenul pe care la primit la judecatorie este de 14.07.2015. De aceea am facut cererea de preschimbare. S-a afisat pe portal, pe langa data de 14.07.2015, o alta data de 4.06.2015 . Ce este cu aceasta data? Ziua in care va avea loc comisia pentru preschimbarea termenului sau cand va fi sotul chemat pentru instanta? Va multumesc. O seara buna.

Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:
cel mai probabil este data cand se va lua in discutie cererea de preschimbare.
In cazul in care se va admite cererea se va acorda un termen mai scurt, iar daca cererea va fi respinsa se va mentine termenul initial.