avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Preschimbare termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Preschimbare termen

Buna seara,
Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul judecatoriei.Astazi am depus o cerere de preschimbare a termenului pentru eliberare conditionata . Sotul meu, a avut comisia de eliberare la penitenciar, insa termenul pe care la primit la judecatorie este de 14.07.2015. De aceea am facut cererea de preschimbare. S-a afisat pe portal, pe langa data de 14.07.2015, o alta data de 4.06.2015 . Ce este cu aceasta data? Ziua in care va avea loc comisia pentru preschimbarea termenului sau cand va fi sotul chemat pentru instanta? Va multumesc. O seara buna.

14.07.2015
Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

04.06.2015
Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:
Cel mai recent răspuns: Francisc Gerber , Avocat 21:50, 2 Iunie 2015
cel mai probabil este data cand se va lua in discutie cererea de preschimbare.
In cazul in care se va admite cererea se va acorda un termen mai scurt, iar daca cererea va fi respinsa se va mentine termenul initial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbare termen elenamelnic elenamelnic Buna ziua, Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul tribunalului.In data de 03.03.2014 s-a depus cerere de preschimbare si in data de ... (vezi toată discuția)
Rog raspuns urgent - interpretare tip solutie danielacristea danielacristea O cunostinta urma sa aiba maine proces la Trib. Bucuresti. Pe portal, apare scris: 18.04.2014 Ora estimata: 08:30 Complet: C5 - CA Tip solutie: Termen ... (vezi toată discuția)
Termen contestatie? AHMED37 AHMED37 AHMED37 a deschis discutia Buna ziua.am rugamintea de a ma ajuta cu un raspuns va rog!sotul meu este condamnat la 7 ani a executat4ani si 7luni a ... (vezi toată discuția)