Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Incasari cash pe un contract de prestari servicii ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Incasari cash pe un contract de prestari servicii cazare

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: sunt persoana juridica si am incheiat un contract de prestari servicii (cazare) cu x firma. In contractul cadru nu este mentionat pretul (fiind pe durata nedeterminata). La o perioada de 2 saptamani imi emite factura pentru plata. Avand in vedere legea care a intrat in vigoare din 09.05.2015 (pe un contract nu se mai poate incasa decat 5000 lei cash si restul prin banca), este valabil si pentru cazul meu?
Va raportati la valoarea fiecarei facturi nu la contract,daca e mai mare de 5000 lei platiti diferenta cu op