Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Tatal meu adecedat pe data de20 mai s
i a luat pensia .Mai are drepturi de ridicat?
Nu.
Doar ajutorul de deces=2415 lei
1. Ultima pensie de care poate beneficia este pensia din luna in care a decedat.

2. Sotia supravietuitoare sau copii pot ridica de la Casa de Pensii ajutorul de deces in suma de 2415 lei.