avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Tatal meu adecedat pe data de20 mai s
i a luat pensia .Mai are drepturi de ridicat?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:07, 16 Iunie 2015
Nu.
Doar ajutorul de deces=2415 lei
1. Ultima pensie de care poate beneficia este pensia din luna in care a decedat.

2. Sotia supravietuitoare sau copii pot ridica de la Casa de Pensii ajutorul de deces in suma de 2415 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor deces parinte DimaG DimaG Buna ziua, tatal meu a decedat in urma cu 2 luni, vreau sa stiu daca eu, copilul lui, beneficiez de vreun ajutor din partea statului in urma acestei intamplari ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de ajutor: deces in familie - ajutor din partea institutiei, pensie de urmas crainic76 crainic76 Buna seara! Va rog sa ma ajutati in legatura cu 2 probleme: 1. Tatal meu a decedat in data de 12 iulie a. c. Eu sunt cadru didactic la o scoala din oras . ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas pentru sotia si copilul supravietuitori alina_puff alina_puff Buna ziua am o intrebare unchiul meu a decedat in urma unei boli cumplite cancer pulmonar si alte complicati am inteles ca copii pot benificia de o ... (vezi toată discuția)