Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... SALARIZARE FUNCTIONAR PUBLIC
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

SALARIZARE FUNCTIONAR PUBLIC

Bună seara...
Recent am promovat un concurs pentru ocuparea functiei de consilier debutant cu studii superioare in cadrul unei primarii,si am aflat ca urmeaza sa fiu incadrata in grila de salarizare cu salariul minin pe economie. intrebarea mea este: Care ar fi valoarea salariului pentru functia de debutant ca referent cu studii superioare si in ce act normativ ar fi prevazut acest lucru?
Nu se aplica legea salarizari unice pentru functionarii debutanti,de aceea sunt incadrati cu salariul minim pe economie.