Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... operare in revisal cim si transmitere online
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

operare in revisal cim si transmitere online

Am operat in revisal 4 salariati cu cim incepand activitatea cu 12.06. insa am uitat sa trimit mai departe pe portalul itm-ului. Astazi am constatat.
Ce este de facut ?
Sa trimit cu aceleasi date acum la o distanta de 7 zile catre itm online sau sa modific datele cim-ului pt a fi in legalitate ?
Astept un raspuns cat mai repede. Multumesc!
Puteti merge pe ambele variante, insa prima este pasibila de aplicarea unei sanctiuni contraventionale din partea ITM-ului..