Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Yala schimbata la proprietate comuna - plangere penala ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Yala schimbata la proprietate comuna - plangere penala ?

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a intenta o plangere penala fostei sotii care a schimbat yala la apartamentul care il detinem in coproprietate si dobandid in timpul casatoriei.
Ex: 1. Anuntare politie si incheiere proces verbal ca nu pot intra in casa. 2. Depunere plangere penala asupra ei. 3. Intentare proces? Altceva?

Multumesc.
cerere la instanta pt reintegrare in locuinta.
Depinde cine folosea acel apartament, cu ce destinatie, la ce intervale de timp...
Mai intai trebuie sa fac un proces verbal la politie ?
Poate intre timp schimba yala inapoi cu cea veche la care am cheie.
Mai întâi dati detalii despre situație.
Prprietate obtinuta pe perioada casatoriei in 2006 cu credit. Eu platesc in continuare ratele si astazi. Casatorie desfiintata in 2012. Eu vin in apartamnet sporadic pentru haine, curatenie, spalat rufe, etc.