Forum Discuţii juridice Executare silită dovada plata amenda circulatie rutiera
Discuție deschisă în Executare silită

dovada plata amenda circulatie rutiera

Buna ziua,

Ieri am fost sanctionat de catre politia rutiera cu o amenda contraventionala, iar azi am efectuat plata.
Va rog sa imi comunicati daca exista lege care ma obliga sa trimit dovada platii catre unitatea din care face parte agentul constatator. In codul rutier la fapta savarsita de mine se mentioneaza doar valoarea amenzii, nicidecum plimbarea pe la posta si cheltuiala cu trimiterea dovezii catre agentul constatator...

Multumesc anticipat!
Am si eu o intrebare - locuiesc in sectorul 6, am primit o amenda rutiera in sectorul 6 si am platit-o in 24 de ore la circa financiara a sectorul 6. Mai trebuie sa fac dovada platii undeva? Multumesc!
Logos1, utilizator
Nu, pastrati chitanta.