Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare casa - 2 proprietari in curte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare casa - 2 proprietari in curte

Buna ziua,

As dori sa va intreb daca intr-o curte sunt 2 case, cu CF-uri diferite, atunci cand una dintre ele se doreste sa se vanda este nevoie de acordul celuilalt proprietar pentru vanzare?

Va multumesc mult anticipat :)
O zi frumoasa.
Nu este necesar acordul celuilalt proprietar.