Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... in cat timp trebuie inscrisa incetarea CIM in REVISAL ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

in cat timp trebuie inscrisa incetarea CIM in REVISAL si in cat timp trebuie transmisa incetarea catre ITM

Buna ziua. In cat timp trebuie inscrisa incetarea CIM in REVISAL si in cat timp trebuie transmisa incetarea catre ITM ?

Multumesc .
Se înregistrează/transmite în registru la data încetării contractului individual de muncă/la data luării la cunoştinţă a evenimentului ce a determinat, în condiţiile legii, încetarea contractului individual de muncă.
La data incetarii c.i.m. se transmite in Revisal incetarea unui c.i.m.
Va multumesc frumos, dar daca decizia de incetare a contractului individual de munca se da astazi cu specificatia ca postul se desfinteaza peste 20 zile cand va expira si perioada de preaviz prevazuta in instintarea comunicata angajatului, are ceva daca inregistrez in REVISAL incetarea contractului abia peste 20 zile ? Sau atunci si trebuie de fapt?

Va rog inca un raspuns. Va multumesc frumos inca o data domnilor !
De fapt, la expirarea termenului de preaviz incetaezac.i.m. , situatie care implica operarea si transmiterea in REVISAL la aceasta data a aincetarii c.i.m.
Multumesc. :)