Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cod fiscal nou
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cod fiscal nou

Un PFA -activitate independenta -care este pensionar in sistemul de social de pensii este obligat in lumina noului cod fiscal sa plateasca CAS?
In vechiul cod fiscal acesta era exceptat,avand obligatia de a plati doer CASS.

Cu stima
da, este