Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare functionari publici

Buna ziua. Conform Notei nr. 874/02.06.2015 semnata de Rovana Plumb, se vrea corectarea discrepantelor salariale pe functiile publice similare la nivelul institutiilor publice, pentru adminsitratia publica din Romania. Poate cineva sa imi explice si mie daca se vizeaza numai administratia publica centrala sau si cea locala, deoarece din cadrul Notei nu reiese foarte clar acest aspect. Multumesc!
realest25, utilizator
Se vizeaza toata administratia atat cea centrala cat si cea locala, daca bugetele permit acest lucru.
Stiti daca la vreo Primarie s-a aplicat?