avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare functionari publici

Buna ziua. Conform Notei nr. 874/02.06.2015 semnata de Rovana Plumb, se vrea corectarea discrepantelor salariale pe functiile publice similare la nivelul institutiilor publice, pentru adminsitratia publica din Romania. Poate cineva sa imi explice si mie daca se vizeaza numai administratia publica centrala sau si cea locala, deoarece din cadrul Notei nu reiese foarte clar acest aspect. Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 2 Iulie 2015
realest25, utilizator
Se vizeaza toata administratia atat cea centrala cat si cea locala, daca bugetele permit acest lucru.
Stiti daca la vreo Primarie s-a aplicat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr. 71/2015 privind salarizarea personalului platiti din fonduri pb realest25 realest25 Buna ziua. Am inteles ca exista o Nota aprobata in sedinta de Guvern, existenta la nivelul Ministerului Finantelor Publice, semnata de Rovana Plumb, conform ... (vezi toată discuția)
Sporul de doctorat Cezar20 Cezar20 Bună ziua! Nu mi s-a acordat sporul de doctorat, conform Legii 71/2015 şi notei de aplicare. Lucrez într-o instituţie publică. Nu am primit nici ... (vezi toată discuția)
Spor doctorat fritache fritache Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca sporul de doctorat pentru cei care l-au obtinut intre anii 2014-2016 se acorda si care este baza legala de acordare. Va ... (vezi toată discuția)