avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca tradus si legalizat inainte sa fie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca tradus si legalizat inainte sa fie semnat de angajator?

Bunaziua.Vreau sa merg la munca in Germania pe o perioada determinata de 3 luni iar cel care a pus anuntul pe internet mi-a cerut sa traduc si sa legalizez un contract trimis prin mail.Eu nu am mai fost in aceasta situatie si nu stiu ce acte imi trebuie sau cum sa ma asigur ca totul e in ordine....Despre angajator nu am gasit nimic pe internet,cum as putea sa il verific?Multumesc,va rog raspundeti-mi!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:47, 9 Iulie 2015
Puteti lua legatura cu Biroul Atasatului pe probleme de munca din cadrul Ambasadei din Germania
dl. Constantin MIRON
Ataşat pe probleme de muncă şi sociale pentru R.F.Germania şi Austria
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 199
E-mail: berlin.social@mae.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai ... Aurora Jantea Aurora Jantea Bună ziua,dacă fiul meu care este studenta ramas repetent ,mai poate beneficia de alocația din germania? (vezi toată discuția)
Bună ziua am și eu o întrebare lucrez ca prostituata in austria ... Aida1254 Aida1254 Bună ziua am și eu o întrebare lucrez ca prostituata i austria și am asigurare dacă rămân însărcinată în Austria statul ma ajuta cu ceva-?? (vezi toată discuția)
Pot recupera banii din germania Greurus Mihai Costel Greurus Mihai Costel Patronul nu mia dat toți banii .Mai are sa-mi dea 1400euro (vezi toată discuția)