Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca tradus si legalizat inainte sa fie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca tradus si legalizat inainte sa fie semnat de angajator?

Bunaziua.Vreau sa merg la munca in Germania pe o perioada determinata de 3 luni iar cel care a pus anuntul pe internet mi-a cerut sa traduc si sa legalizez un contract trimis prin mail.Eu nu am mai fost in aceasta situatie si nu stiu ce acte imi trebuie sau cum sa ma asigur ca totul e in ordine....Despre angajator nu am gasit nimic pe internet,cum as putea sa il verific?Multumesc,va rog raspundeti-mi!
Puteti lua legatura cu Biroul Atasatului pe probleme de munca din cadrul Ambasadei din Germania
dl. Constantin MIRON
Ataşat pe probleme de muncă şi sociale pentru R.F.Germania şi Austria
Tel: + 49 (0)30 212 39 108
Fax: +49 (0)30 212 39 199
E-mail: berlin.social@mae.ro