Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce se intampla daca nu se respecta Legea nr. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce se intampla daca nu se respecta Legea nr. 230/2007+Legea nr. 34/11.03.2015

Presedintele si administratorul de bloc ignora aceasta lege.De cand se aplica si care sunt consecintele nerespectarii acestei legi.Cine poate lua masurile ce se impun.

Legii nr. 34/11.03.2015 – pentru completarea art. 36 din Legea nr. 230/2007

Articol unic. - La articolul 36 din Legea nr. 230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 490 din 23 iulie 2007, cu modificarile ulterioare, dupa litera f) se introduce o noua litera, litera g), cu urmatorul cuprins: „g) informarea trimestriala, in scris sau prin posta electronica, a proprietarilor, membrii asociatiei de proprietari, cu privire la situatia financiara cuprinzand toate elementele de cheltuieli, venituri, incasari si plati aferente asociatiei de proprietari, sub semnatura proprie si contrasemnata de presedintele si de cenzorul asociatiei de proprietar