Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inselaciune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inselaciune

sunt navigator si pt.a gasi un loc de munca am platit unei firme din Cta un comision in luna februarie ac cu promisiunea ca voi semna un ctr.intr-o saptamana,deci au trecut 5 luni si firma nu a re zolvat nimic,dovada inminari comisionului o am prin chitanta care am trimis banii online,avand in vedere ca suma livrata era importanta pt traiul meu zilnic,cui trebuie sa ma adresez.
Puteti sa va adresati Politiei.
Va puteti adesa Parchetului sau Politiei cu o plangere penala impotriva acelei societati sau sa va adresati OPC-ului.
Este posibil sa fie vorba de o inselaciune, cred ca ar trebui sa va adresati politiei, cu firma respectiva ati mai incercat sa luati legatura, i-ati mai gasit?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
In general , astfel de fapte sunt incadrate de Politie/Parchet la inselaciune.
sunt in contact permanent cu ei dar ma tot amana din varii motive