Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie acoperis
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie acoperis

Buna ziua

As dori sa stiu daca am nevoie de autorizatie pentru refacere acoperis; adica folosesc aceleasi materiale(lemn & tabla )si va avea aceeasi suprafata .
De fapt ma intereseaza in ce conditii nu am nevoie de autorizatie pentru refacere acoperis
Pot sa-l dau jos tot si sa-l refac pentru a inlocui lemnele care sunt uzate ?

Multumesc anticipat
dumiel, utilizator
Daca intentionati sa schimbati forma,caracteristicile,aspectul noului acoperis,evident se opereaza modificari inclusiv la structura de rezistenta la constructia existenta si este necesara autorizatie de constructie
Deci daca pastrez forma il pot reface fara autorizatie?

Multumesc
Daca intentionati sa pastrati forma ,materialele de constructie si caracteristicile tehnice actuale,nu este necesara autorizatie de de constructie