avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 747 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Lipsa Inventar microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Lipsa Inventar microintreprindere

Buna ziua,
as vrea sa va intreb, ce implicatii fiscale are lipsa de inventar la o microintreprindere neplatitoare de tva.
Cel mai recent răspuns: ContSters294670 , utilizator 20:55, 24 Octombrie 2015
Lipsa la inventar nu are implicatii fiscal din punct de vedere TVA.Lipsa de inventar se imputa persoanelor vinovate,ca urmare se inregistreaza in conturi de venituri ,urmand ca aceste venituri sa intre in baza de calcul a impozitului pe microintreprindere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa inventar Fodor Ecaterina Fodor Ecaterina In cazul in care lipsa constatata la inventariere a fost imputata si recuperata, cheltuiala este deductibila fiscal sau nu ? (vezi toată discuția)
Lipsa inventar microintreprindere p_orsyka p_orsyka As vrea sa va intreb, daca o microintreprindere, neplatitoare de TVA, are lipsa de inventar neimputabila, care este procedura fiscala. Desigur tva nu se ... (vezi toată discuția)
Refacturare costuri utilitati, tratament fiscal tva si impozit ionela11 ionela11 Refacturare costuri utilitati. Tratament fiscal TVA si impozit pe venit microintreprindere Buna ziua, Am urmatoarea situatie: O microintreprindere ... (vezi toată discuția)