Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Adresa ITM in legatura cu o angajata insarcinata
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Adresa ITM in legatura cu o angajata insarcinata

Buna ziua,
In adresa catre ITM pentru anuntarea unei angajate insarcinate, trebuie sa o semneze neaparat directorul/administratorul firmei? Nu ar fi deajuns sa o semneze doar Seful Serviciului Intern de Prevenire si Protectie?
Va multumesc enorm!
O va semna cel care este imputernicit sa faca acest lucru. Daca seful de Serviciului Intern de Prevenire si Protectie are competenta in a semna astfel de acte, atunci o va semna fara nicio alta problema.
Ok. Va multumesc mult! O zi minunata!
De regula, documentele care ies din firma spre institutii ale statului/ alte firme, etc. se semneaza de catre angajator/ director general/ administrator sau inlocuitorul desemnat prin fisa postului al celor mentionati, sub aceasta titulatura.
Serviciul/ persoana care intocmeste documentul semneaza doar la intocmit.