Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Linsaj mediatic?!
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Linsaj mediatic?!

Asist,ca multi alti de fapt,la un linsaj mediatic inpotriva acestei ministrese,Monica Iacob Ritzi...
Sunt consternat de lipsa de reactie a organelor abilitate si de incorecta mediatizare si informare a opiniei publice.
Sunt la fel indignat de modul cum presa trateaza cazuri asemanatoare si aici ma refer la unitatile de masura.
Astept cu nerabdare o interventie a legislativului,a parlamentului, a comisiilor de specialitate si nu in ultimul rind a CNA, inpotriva acestor jurnalisti care fac jocuri murdare...
Si ei sunt aceias,de ani buni de zile,care pun pe sticla televizoarelor cazuri in care sunt implicati oameni politici-e drept o anumita parte a spectrului politic-cu o anumita orientare politica-,substituindu-se astfel actului justitional.
Mi se pare prea mult,prea vadit vizibil orientarea spre o anumita categorie de politicieni, care deranjaza trusturile unde jurnalisti sunt slugi credincioase patronilor si nu in ultimul rind,crearea unor subiecte false care se sting rapid la fel cum au fost aprinse si de care nimeni nu mai este interesat decit atunci cind cineva vrea.
Prin aceste metode ,atreciez ca presa nu mai face de mult informare corecta a opiniei publice, ci supune presiunilor oameni care deranjaza intr-un fel sau altul,grupuri de interese.
Din pacate,presa, sa prostituat de mult si ma refer aici in special la cea televizata ,care nu mai face de mult ceea ce trebuie sa faca-Justa si corecta informare a opiniei publice-
Si cind te gindesti cita coruptie este in sistemul mediatic,citi jurnalisti spagari,corupti,falsi si de ce nu cea mai inportanta categorie, cea a dezinformatorilor...,platiti pe diferite state...
Reactii...?!
Dar pe Monica Iacob Ritzi cine a pus-o sa faca faptele pe care le-a facut ?!
Ca sa faci niste treburi trebuie sa te mai si pricepi !
Tataie avea o vorba : "Daca lucrezi cu miere nu trebuie sa bagi mana pana la cot in miere , este suficient doar sa-ti lingi degetele ".
Costinel Burca, Contabil