Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical neinregistrat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical neinregistrat

buna ziua

am avut doua contracte de munca, acum imi pregatesc dosarul pt CCC si am observat ca la una dintre firme, la care lucram 2 ore nu mi au fost inregitrate concediile medicale (timp cat am stat in spital si acasa, in luna 2 si 3 de sarcina) Se observa pe adeverinte ca nu corespund adeverintele, ce pot sa patesc? se poate sa primesc amenda pt nedeclararea sau neinregistratrea la ambele firme?
1. Nu este nici o problema desi nu inteleg de ce angajatorul nu v-a trecut in concediu de maternitate daca i-ati dus copie dupa certificatul medical de concediu de maternitate.

2. Si dvs. cum de nu ati vazut ca nu primiti indemnizatie pentru concediu de maternitate de la acel angajator?
nu concediu prenatal nu mi l a inregistrat ci concediul medical cat am fost la inceputul sarcinii?
nu este o problema ca nu o sa apara concediul medical la fel ca pe adeverinta celuilalt angajator
Nu are nici o relevanta ca la unul din angajatori nu apareti ca fiind in concediu medical.