avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Disponibilizarea colectiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Disponibilizarea colectiva

buna seara,
lucrez ca agent de securitate la Serviciul Public Judetean de Paza Valcea si am fost anuntati eu si colegii mei din obiectivul in care ne desfasuram activitatea ca vom fi disponibilizati colectiv
in contractul colectiv de munca nu avem cuprinse plati compensatorii,si santem incadrati ca functionari publici deoarece suntem subordonati consiliului judetean
ce putem face?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:53, 11 August 2015
Nu puteti face nimic in privinta salariilor compensatorii , daca nu exista prevazut in ccm.

Buna ziua,
Am fost anuntata azi,ca trebuie sa merg sa ridic preavizul de somaj de la sediu.
Este legal sau trebuie trimis prin posta?
Acum sunt in concediul de odihna aferent primelor sapte luni lucratoare ale anului,este legal?
Multumesc!
Este normala o astfel de procedura, in caz de refuz de primire vi se va trimite prin posta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz sensei sensei in cazul in care angajatorul iti spune ca te concediaza dar te obliga sa-ti dai singur demisia si iti impune sa platesti echipamentul,in cazul de fata ... (vezi toată discuția)
Oug nr. 36/2011 - venit de completare? Mihaill Mihaill Buna ziua.Am o scurta intrebare:care sunt societatile la care se va aplica OUG 36/2011? (vezi toată discuția)
Din ccc in somaj simionescuirina simionescuirina Am fost anuntata ca firma nu mai are post liber pentru intoarcerea mea la serviciu, mentionez ca sant in CCC pana la 1 aug 2012, sant obligati sa-mi pastreze ... (vezi toată discuția)