Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Personalul serviciului public al uniui APL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Personalul serviciului public al uniui APL

În cazul înfiinţării unui nou serviciu public de către o autoritate a administraţiei publice locale ce prevederi legale reglementează angajarea de personal pentru posturile prevăzute în organigramă?
HG nr. 286/2011 - aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale din sectorul bugetar cu modificarile si completarile ulterioare;

HG nr.611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici, cu modificarile si completarile ulterioare.