Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... probleme plata taxa cazier judiciar
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

probleme plata taxa cazier judiciar

Buna.Am urmatoarea dilema: Posta nu imi primeste taxa pentru cazier judiciar, motivand ca nu se mai plateste, Sectia de politie 8 imi cere chitanta ca am platit taxa de urgenta.
Cine s-a inscris in Bucuresti, la Sectia 8, a platit sau nu taxa aia pe undeva? Ce ceri la posta? Taxa simpla sau de urgenta?
#-o
se plateste la trezorerie 10 lei si-ti trebuie si timbru fiscal de 1 leu de la posta
La mine în judeţ nu se mai plăteşte nicio taxă de cazier judiciar începând cu 26 iunie 2009. Doar pentru cazierul fiscal se achită o taxă în cuantum de 20 ron. Pentru actele necesare cazierului judiciar am trimis un e-mail poliţiei judeţene şi mi-au răspuns aşa cum voi pune linkul de mai jos. Într-adevăr, tot ce am avut de plată a fost timbrul fiscal de un leu. Nimic mai mult.
[ link extern ]
zz-man, utilizator
ei, in Bucuresti sunt inca hrapareti ptr ca doar ce-am platit 10 lei (era 5 mai deunazi) la trezorerie (pt. sect 4: Bdul Brancoveanu 2) pentru cazierul judiciar si 20 pentru cel fiscal, tot acolo.
Pentru cel judiciar mai trebuie si un timbru fiscal de 1 leu de la posta