Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scutire plata rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scutire plata rovinieta

buna seara , asi dori sa stiu unde pot obtine scutirea de rovinieta pentru persona cu handicap si ce acte sunt necesare
Autoritatea locala detine in fiecare judet serviciul specializat unde persoanele detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap accentuat sau grav,pot depune cerere pentru eliberare rovinieta
Sunt necesare cartea de identitate auto,talonul masinii,CI/BI solicitant
Se elibereaza rovinieta cu valabilitate anuala