avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scutire plata rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scutire plata rovinieta

buna seara , asi dori sa stiu unde pot obtine scutirea de rovinieta pentru persona cu handicap si ce acte sunt necesare
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:19, 11 August 2015
Autoritatea locala detine in fiecare judet serviciul specializat unde persoanele detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap accentuat sau grav,pot depune cerere pentru eliberare rovinieta
Sunt necesare cartea de identitate auto,talonul masinii,CI/BI solicitant
Se elibereaza rovinieta cu valabilitate anuala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta mona m mona m buna am fost filmat de o camera de la cndar pt. rovigneta mentionez ca am masina adpata persoanelor cu handicap si am certificat valabil de handicap grav, care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am un copil minor cu grad de handicap 2( accentuat) ... farcasalin farcasalin Buna ziua Am un copil minor cu grad de handicap 2( accentuat) si vreau sa stiu daca conform art.28 din L 448/2006,eu si sotia fiind reprezentanti legali,eu ... (vezi toată discuția)
Parcare Florin Mario Florin Mario Bună ziua! De ce în sectorul 6 persoanele cu handicap grav nu pot sa beneficieze de un loc de parcare gratuita? (doar posesori de mașini modificate conform ... (vezi toată discuția)