avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cod clasificare drona ca mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cod clasificare drona ca mijloc fix

Buna ziua.
As dori sa stiu si eu unde se incadreaza o drona ca mijloc fix, mai exact codul de clasificare din catalog ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: catalin_007 , utilizator 13:37, 28 August 2015
Buna ziua,
2.1.26.1. Masini, aparate si instalatii pentru producerea de filme si proiectie cinematografica (8-12 ani) sau 3.2.4. "Alta aparatura birotica neregasita în cadrul subgrupei 3.2." (3-5 ani). Cred ca a doua ar fi mai potrivita.
Multumesc, eu ma gandeam la 3.4..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare cod clasificare blindu blindu Societatea noastra a achizitionat un distrugator de documente in valoare de 47.532,72 lei, distrugator incadrat la codul de clasificare 3.24 \\"alta aparatura ... (vezi toată discuția)
Amortizare aparat foto (pfa) Soonia Soonia Buna ziua. Sunt confuza legat de amortizarea mijloacelor fixe la PFA (sunt neplatitor TVA). Am cumparat in decembrie 2011 un aparat foto (in profilul meu de ... (vezi toată discuția)
Fisa mijloace fixe ministru_ ministru_ As dori sa completez fise pentru mijloacele fixe si as dori sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele raspunsuri: 1) in cat timp se amortizeaza geamurile ... (vezi toată discuția)