Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Comert cu persoanele fizice neautorizate.
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Comert cu persoanele fizice neautorizate.

Buna seara.
Am infiintata un srl-d in vederea comercializarii plantelor. Pot achizitiona aceste plante de la persoanele fizice neautorizate pentru a le exporta un UE?
Ce acte am nevoie de la persoanele fizice neautorizate si ce acte am eu nevoie pentru a le putea comercializa in UE?
Cum se face incarcarea in contabilitate daca nu exista o factura fiscala de la persoana fizica?
Cumpararea de la persoane fizice se face pe baza borderourilor de achizitii.