avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Comert cu persoanele fizice neautorizate.
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Comert cu persoanele fizice neautorizate.

Buna seara.
Am infiintata un srl-d in vederea comercializarii plantelor. Pot achizitiona aceste plante de la persoanele fizice neautorizate pentru a le exporta un UE?
Ce acte am nevoie de la persoanele fizice neautorizate si ce acte am eu nevoie pentru a le putea comercializa in UE?
Cum se face incarcarea in contabilitate daca nu exista o factura fiscala de la persoana fizica?
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 08:55, 28 August 2015
Cumpararea de la persoane fizice se face pe baza borderourilor de achizitii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revanzare produse achizionate prin licitatii electronice ncris78 ncris78 Un SRL sau o PFA poate pune in vanzare obiecte achizitionate prin licitatii pe diverse site-uri de acest gen (gen Ebay)? Sau obiecte colectate/cumparare de la ... (vezi toată discuția)
Borderou de achizitii aura.radulescu aura.radulescu Buna ziua, Cred ca s-a mai discutat despre borderourile de achizitie. ..Eu totusi nu am vazut nici o concluzie asupra subiectului. As vrea sa stiu daca aceste ... (vezi toată discuția)
Aplicare lege 145/2014 Jenu68 Jenu68 Buna seara. Avem o firma mica ce functioneaza ca S.R.L. pentru ca asa am ales in vederea posibilitatii angajarii de lucratori, emiterii de facturi si altor ... (vezi toată discuția)