avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RELATII de MUNCA - CONCEDIU de ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RELATII de MUNCA - CONCEDIU de ODIHNA

Dupa cat timp de la semnarea unui contract de munca pe durata determinata de 1 an, cu timp limitat de munca, am dreptul la concediu de odihna de minm 10 zile.
In contract este stipulat concediul de odihna de 20 zile anual.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:10, 2 Septembrie 2015
Acordarea concediului de odihna nu mai este conditionata de a desfasurara activitatii o anumita perioada de timp.

In concluzie, se poate lua/acorda CO oricand dupa angajare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna inay inay Angajatorul meu nu a facut programarile pt concediul de odihna dar, am implinit un an ne intrerupt de munca. Am dreptul la concediu de odihna sau nu. (vezi toată discuția)
Acordare concediu de odihna sburlea corina sburlea corina Dupa ce perioada un angajat nou poate sa beneficieze de zilele de concediu de odihna la care are dreptul conform contractului de munca? La contractul cu ... (vezi toată discuția)
Dreptul de a fectua concediul de odihna vioricabaiceanu vioricabaiceanu As vrea sa aflu precis daca concediul de odihna se pote solicita in luna IANUARIE pentru ca de la serviciul RESURSE UMANE mi s-a spus ca nu am drept sa ... (vezi toată discuția)