Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RELATII de MUNCA - CONCEDIU de ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RELATII de MUNCA - CONCEDIU de ODIHNA

Dupa cat timp de la semnarea unui contract de munca pe durata determinata de 1 an, cu timp limitat de munca, am dreptul la concediu de odihna de minm 10 zile.
In contract este stipulat concediul de odihna de 20 zile anual.
Acordarea concediului de odihna nu mai este conditionata de a desfasurara activitatii o anumita perioada de timp.

In concluzie, se poate lua/acorda CO oricand dupa angajare.