Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... norma de hrana militari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

norma de hrana militari

norme de calcul si cand se acorda norma de hrana la militari,entionez faptul ca am citit pe forumul Avocatnet.ro un raspuns la instanta si era mentionat caracterul Obligatoriu a acordarii normei de hrana la militarul activ.MApN NU RASPUNDE LA INTREBARI.Multumesc
Vedeti :
- OG 26/1994 privind drepturile de hrană, în timp de pace, ale personalului din sectorul de apărare naţională, ordine publică şi siguranţă naţională
[ link extern ]

- Ordinul MDRAP nr. 502/2015 pentru modificarea Ordinului ministrului dezvoltării regionale şi administraţiei publice nr. 496/2015 privind contravaloarea alocaţiei valorice a normei de hrană acordată personalului poliţiei locale, publicat în Monitorul Oficial nr. 621 din 14 august 2015 (M.Of. nr. 621/2015).
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic