Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legea zilei libere pt consultatii medicale copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legea zilei libere pt consultatii medicale copil

buna ziua
stiu ca a fost adoptata de parlament, nu stiu daca a fost publicata in monitorul oficial, Am intrebat la lucru despre aceasta lege dar mi s a spus ca nu exista asa ceva , zi libera pt consultatie copil odata pe an
va rog sa ma lamuriti daca am dreptul de a cere asa ceva
@ vivi23ro

Obligatia angajatorului subzista datorita prevederilor legale, indiferent daca are sau nu o prevedere in acest sens in CCM sau in reg.intern.