Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Cheltuieli de capital
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Cheltuieli de capital

am platit cu ordin de plata "masuratori tehnice cadastrale" cu articol bugetar 710130 alte active fixe,cand fac inregistrarea contabila este corect
6820200 la 4040100? Daca nu care este formula corecta? Multumesc
In opinia mea: 231/ob.investitii =404/ furn.de investitii. In 231 adun toate ch. cu obiectivul/lucrarea respectiva. La receptie 212 = 103/104/... si 682 = 231.