avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Cheltuieli de capital
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Cheltuieli de capital

am platit cu ordin de plata "masuratori tehnice cadastrale" cu articol bugetar 710130 alte active fixe,cand fac inregistrarea contabila este corect
6820200 la 4040100? Daca nu care este formula corecta? Multumesc
Cel mai recent răspuns: narcisal , utilizator 11:04, 9 Septembrie 2015
In opinia mea: 231/ob.investitii =404/ furn.de investitii. In 231 adun toate ch. cu obiectivul/lucrarea respectiva. La receptie 212 = 103/104/... si 682 = 231.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Active fixe costicul costicul Care este inregistrarea in contabilitate a activelor fixe care nu se supun amortizarii si inregistrarea valorii de reabilitare si consolidare la cladiri? (vezi toată discuția)
Constructie noua simona12 simona12 firma la care lucrez construieste o cladire noua pt birourile firmei. Doresc sa stiu ce intregistrari contabile se fac pana la definitivarea lucrarilor si ... (vezi toată discuția)
Constructie sediu social Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Suneti-mi va rog daca firma isi construieste sediu social inregistrarile sunt urmatoarele de exemlu factura proiect 4426=401 ... (vezi toată discuția)