Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiune in constatare sau prestatie tabulara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiune in constatare sau prestatie tabulara

in anul 2005 am cumparat prin factura fiscala un bun imobil fara autentificare la notar de la o soc.comerciala.aceasta a fost radiata de la R.C in anul 2014.Acest bun imobil l-am vandut prin act sub semnatura privata societatii mele si nu am facut acte notariale.acum as vrea sa intabulez imobilul pe numele societatii mele si la notar mi se spune ca nu are cine sa-mi vanda intrucat societatea radiata pe care este bunul in prezent la CF nu mai are nici o calitate .Va rog sa-mi spuneti ce mai pot sa fac pentru ca societatea sa devina legal proprietara in CF.Va multumesc Va mai rog daca aveti spete identice sa -mi dati si mie un model.
Va rog imi raspunde si mie cineva la acest mesaj????