Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ordinul de modificare a legislatiei privind examenul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ordinul de modificare a legislatiei privind examenul pentru permis auto

Acest ordin se aplica doar pentru cei care incep scoala de soferi dupa data de 5 octombrie cand intra in vigoare ordinul, sau si pentru cei care au facut scoala inainte de aceasta data?
Ordinul Ministerului Afacerilor Interne nr. 97/2015 pentru modificarea si completarea Ordinului MAI nr. 268/2010 privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere care a fost publicat in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 639 din 21 august va intra in vigoare in data de 5 octombrie2015 .
Dispozitiile noilor modificari se aplica cursantilor care urmeaza sa sustina examenul pentru obtinere permis conducere auto dupa data de 5 octombrie 2015
sa inteleg ca si examenul teoretic si traseul trebuie date dupa 5 octombrie, nu conteaza ca scoala a fost facuta inainte de aceasta data?