Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare festive triplu plătite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare festive triplu plătite

aceste ore suplimentare dacă sunt festive ,cel puțin la cfr sunt plătite triplu adică o data pt că sunt festive(adică se plătește dublu) și apoi în cazul în care sunt și suplimentare se mai plătesc încă o data ,știu că se plătesc ,dar întrebarea e cum se calculează sau dacă stie cineva legea care le reglementează ?
Nu stiu sa se fi schimbat ceva intre timp.
doar de anu ăsta primim ,până acuma nu primeam deci de schimbat sa schimbat