Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Firma fara nici o contributie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Firma fara nici o contributie

Buna ziua,
Am si eu o intrebare , am facut acum 3 ani un srl , firma nu a avut nici o data actiivitate . as vrea sa o inchid dar nu am depus nici un act dupa ce am stabilit sediul firmei nici macar bilantul anual sau orice fel de act . Puteti sa ma ajutati sa imi spuneti ce amenzi ar putea sa ma astepte si daca as putea minimaliza pierderile ?

Multumesc anticipat
ContSters368872, utilizator
Daca nu ati avut control si nu ati avut niciodata o problema cu fiscul va recomand sa intocmiti toate declaratiile ,inclusive declaratie bilant societate fara activitate si sa le depuneti la fisc(daca e prima abatere-puteti primi un avertisment),urmand ca ulterior sa va depuneti declaratiile cu zero la timp sau sa lichidati firma simplu la registrul comertului.
O zi buna.