Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare auto, razgandire ulterioara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare auto, razgandire ulterioara

Buna ziua,

Am vandut o masina, am semnat contractul de vanzare-cumparare, am luat banii, am dat masina, am scos-o de la fisc, insa cumparatorul s-a razgandit. As vrea sa rezolvam pe cale amiabila aceasta problema, as fi dispus sa iau masina inapoi. Intrebarea mea este care este procedura, daca deja am apucat sa o scot de la fisc si am completat in talon numele lui la rubrica instrainat catre?
Trebuie doar sa mai facem un contract de vanzare cumparare, sa o scoata el iar de la fisc si sa o iau iarasi eu? Sau e mai complicat? Imi puteti spune, va rog, pas cu pas, ce avem de facut?

Multumesc anticipat.
Este cam complicat in conditiile in care cumparatorul nu a inregistrat bunul mobil la administratia financiara,legal,acesta nu poate sa incheie contract de vanzare cumparare avand in vedere ca nu poate prezenta certificat fiscal ...