Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin in regim de urgență!
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin in regim de urgență!

Bună ziua,

Dotorită noului domiciliu, este necesară schimbarea buletinului.

Mi poate elibera noul buletin în regim de urgență?

Mulțumesc!
Nu exista regim de urgenta la cartile de identitate. Daca locuiti in Bucuresti sau intr-un oras reseinta de judet aveti sanse sa vi se elibereze intr-o zi-doua doar cu aprobarea sefului de serviciu - fara taxe suplimentare insa cu motivarea urgentei. Altfel, poate dura o saptamana sau mai mult.

Cititi si acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...