avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare in raportare contabila
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare in raportare contabila

Buna ziua,

Pot depune raportarea contabila din nou? Nu am activul egal cu pasivul. Multumesc.

O zi buna!
Cel mai recent răspuns: iuli-ana , utilizator 11:51, 16 Octombrie 2015
Buna ziua,
Am patit acelasi lucru la bilantul de la 30.06.2015, l-am depus iar saptamana trecuta, correct si am primit mesajul " depus fara erori". Cred ca fiind din cursul anului nu este foarte grava greseala, programul nu are cheie de control pentru pasiv=active.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce trebuie sa cuprinda un bilant la asociatie ? BEN46 BEN46 Ce trebuie sa cuprinda un bilant la o Asociatie si cine-l intocmeste si verifica ? (vezi toată discuția)
Eroare depunere bilant mmanu mmanu buna ziua ati depus bilantul? am mers cu 7 bilanturi si 3 nu mi le-a primit pt ca sunt erori in baza de date am formularul validat, m-am intros am deblolcat ... (vezi toată discuția)
Bilant gresit kamy_nora kamy_nora Buna ziua, La F10 randul 13 si F30 randul 126, am trecut 2700 lei mai mult. Automat nu mai pica activul cu pasivul. Nu am observat greseala, pana nu m-au ... (vezi toată discuția)