Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absente nemotivate

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez pentru un angajat care nu se prezinta la locul de munca,ii desfac contractul de munca dupa cate absente nemotivate ?
Va multumesc!
Buna dimineta,

Va rog sa-mi spuneti daca mai beneficiaza de dreptul la preaviz ,eu cred ca din moment ce nu se prezinta la locul de munca si nici nu anunta motivul ptr.care absenteaza isi pierde acest drept.
Va multumesc !
In cazul desfacerii disciplinare a c.i.m. nu se acorda preaviz.
Buna ziua,

Am voie sa întocmesc referatul eu ca referent resurse umane dar si decizia ca administrator,am angajare ca referent si raspundere ca administrator.
Va multumesc!
Cred ca este posibil asa ceva .
Va multumesc!