Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare premii sportivi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare premii sportivi

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati in urmatoarele probleme:

1. Premiile acordate sportivilor conform HG 1447/2007 se impoziteaza doar peste suma de 600 lei, stabilita ca valoare neimpozabila de Codul Fiscal, la art. 77?

2. Antrenorii beneficiaza de premii in cazul competitiilor sportive interne de nivel national de seniori? care este nivelul maxim al recompensei?

Va Multumesc!

Vedeti acest articol:
Platesti impozit pentru premiile castigate ?
[ link extern ]