Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se face bransarea la apa si racordul de canalizare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se face bransarea la apa si racordul de canalizare?

Va rog sa-mi spuneti cum se poate face racordarea la alimentare cu apa si canalizare,cui ne adresam,ce avize trebuiesc,care sunt pasii de facut?( intr-un sat din judetul arges unde retelele tocmai se executa).Multumesc.
Daca este vorba despre bransare la casa,este necesar sa contactati regia/furnizorul local de apa cu care urmeaza sa incheiati contract furnizare apa
sorina_h2004 a scris:
intr-un sat din judetul arges unde retelele tocmai se executa

Cu siuguranta satul respectiv este inclus intr-o comuna iar acea comuna are un primar pe care l-ati ales si dumneavoastra si pe care-l cunoasteti.
Eu nu cred ca misuna investitorii pe raza acelei comune iar primarul sa nu stie. Asemenea lucrari se fac cu sprijinul, acordul, aportul primariei. Intrebati primarul.