avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cheltuieli de amenajare pt un sediu vandut
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cheltuieli de amenajare pt un sediu vandut

Buna,

In cazul in care fostul meu sot a trecut pe firma niste cheltuieli de amenajare sediu, iar la momentul efectuarii acestor cheltuieli, eu am vandut apartamentul ce era sediu (apartamentul era proprietate personala dinainte de casatorie), care sunt consecintele?

Mentionez ca desi apartamentul a fost vandut de mai bine de 1 an, nu a schimbat sediul firmei nici acum.

Care sunt penalizarile pentru neplata TVA-ului si impozitului pe profit?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 22:26, 16 Iulie 2009
nu inteleg ce legatura are tva-ul si impozitul pe profit cu faptul ca sediul firmei faptic nu mai exista.
Care este de fapt problema dvs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat sau contract de inchiriere? psebastyan psebastyan Buna ziua. Sunt nou pe acest forum si nu am nici cunostinte juridice sau de specialitate. Va rog sa ma lamuriti cu o problema: sunt asociat impreuna cu sotia ... (vezi toată discuția)
Amenajare imobil firmă. de ce a încadrat anaf cheltuielile corespunzătoare lucrărilor la cheltuieli nedeductibile? ddlkd ddlkd Firma a achizitionat un imobil, care era intr-o stare degradata si de aceea a avut nevoie de lucrari de reparatii si amenajari. In cadrul imobilului s-a ... (vezi toată discuția)
Plata facturi prin firma ypo ypo Avem un srl. cu doi asociati :sot-sotie,sediul firmei este apartamentul in care locuim si pe care suntem proprietari 50%sotul,50%sotia,nu am depus contract de ... (vezi toată discuția)