Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cheltuieli de amenajare pt un sediu vandut
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cheltuieli de amenajare pt un sediu vandut

Buna,

In cazul in care fostul meu sot a trecut pe firma niste cheltuieli de amenajare sediu, iar la momentul efectuarii acestor cheltuieli, eu am vandut apartamentul ce era sediu (apartamentul era proprietate personala dinainte de casatorie), care sunt consecintele?

Mentionez ca desi apartamentul a fost vandut de mai bine de 1 an, nu a schimbat sediul firmei nici acum.

Care sunt penalizarile pentru neplata TVA-ului si impozitului pe profit?

Va multumesc!
nu inteleg ce legatura are tva-ul si impozitul pe profit cu faptul ca sediul firmei faptic nu mai exista.
Care este de fapt problema dvs?