Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... asociat vreau sa dau in judecata administratorul
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

asociat vreau sa dau in judecata administratorul

Buna ziua, sunt asociat intr_o firma in care administratorul nu a platit impozite si taxe la stat acumulandu_se o suma destul de mare , iar firma e pe pierdere tot asa o suma foarte mare.Pot eu ca asociat sa-l dau in judecata pentru administrare defectuoasa si cu rea credinta, intrucat eu nu am avut nici o putere de decizie in firma.multumesc
In principiu, in calitate de asociat, puteti inainta o cerere de atragere a raspunderii administratorului pentru prejudiciile aduse societatii