Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie director
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie director

in cat timp se poate ataca o decizie a unui director general de societate comerciala in instanta, chiar daca nu scrie termenul, si care este prevederea legala care reglementeaza acest lucru?
Despre ce decizie este vorba (obiectul acelei decizii) ?
decizie de schimbare a fisei postului.
Legea nr.62/2011
art.210
Cererile referitoare la soluţionarea conflictelor individuale de muncă se adresează tribunalului în a cărui circumscripţie îşi are domiciliul sau locul de muncă reclamantul.

art.211
Cererile pot fi formulate de cei ale căror drepturi au fost încălcate după cum urmează:
a) măsurile unilaterale de executare, modificare, suspendare sau încetare a contractului individual de muncă, inclusiv angajamentele de plată a unor sume de bani, pot fi contestate în termen de 45 de zile calendaristice de la data la care cel interesat a luat cunoştinţă de măsura dispusă;
....