Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita in strainatate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita in strainatate

buna ziua,
in urma cu cateva zile s-a admis actiunea introdusa de noi impotriva unei firme din U.E. avand ca obiect OUG.119.
avem nevoie sa stim cum putem incepe executarea silita in U.E.? va rugam sa ne ajutati in cazul in care aveti cunostinte de acest gen.
multumesc!
Vedeti reglementarile din:
- Regulamentul (CE) nr. 44/2001 al CONSILIULUI din 22 decembrie 2000 privind competenţa judiciară, recunoaşterea şi executarea hotărârilor în materie civilă şi comercială
- Regulamentul nr. 805/2004 privind crearea unui Titlu Executoriu European pentru creantele necontestate

Si adresati-va unui executor judecatoresc!:)