Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrare contabila masa calda salariati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrare contabila masa calda salariati

O societate comerciala acorda salariatilor si tichete de masa si masa calda. Cum se inregistreaza ambele facilitati in statul de plata?
Masa calda se inregistreaza in venitul brut si se impoziteaza ca orice venit brut,tichetele de masa se impoziteaza doar din punct de vedere al impozitului pe venit.