Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intreruperea CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intreruperea CIC

Sunt de o luna in CIC. As vrea sa intrerup concediul pentru o luna. Se poate apoi relua CIC pana la sfarsitul perioadei pentru care am optat initial sau se pierde dreptul la indemnizatie? Multumesc.
1. Puteti proceda asa cum spuneti dvs.

2. Dupa incetarea contractului individual de munca (CIM) solicitati la AJPIS reluarea in plata a indemnizatiei pentru CCC.
Va multumesc!